Dtest woman

Test na chlamýdie

Pokiaľ má žena podozrenie, že by mohla byť infikovaná chlamýdiami, môže si už dnes urobiť domáci test, ktorý odpovie porovnateľne spoľahlivo, ako laboratórne testy u lekára.

Test sa robí zo vzorky buniek z krčka maternice, je teda určený len pre ženy. Sada obsahuje vatovú tyčinku, ktorou si žena odoberie vzorku, a roztoky, s pomocou ktorých treba presne podľa návodu vzorku buniek spracovať a na záver pripravený roztok nakvapkať na pripravenú testovaciu kazetu. Test nie je tak jednoduchý, ako napríklad tehotenské testy, vyžaduje si prípravu a správny postup, no zároveň prináša pomerne presný výsledok.

  • Ak je výsledok testu pozitívny, je nevyhnutné vyhľadať čo najskôr lekára, diagnózu potvrdiť a dať si predpísať liečbu. Samozrejme sa treba vyhýbať pohlavnému styku! A to aj počas celej liečby, prípadne aj niekoľko dní po jej ukončení (podľa odporúčaní lekára).
  • Ak je výsledok domáceho testu negatívny, je vysoko nepravdepodobné, že by žena bola infikovaná. Pre istotu je možné test s odstupom času zopakovať. Napriek negatívnemu výsledku treba dodržiavať pravidelné preventívne prehliadky u gynekológa.

Test na kvapavku

Aj kvapavka sa už v súčasnosti dá diagnostikovať domácim testom. Keďže až okolo 60 % žien a 5-20 % má toto ochorenie bez príznakov, jediná možnosť, ako ho odhaliť, je otestovať sa. Domáci test umožňuje zistiť pravdu rýchlo a diskrétne. Samozrejme, ak je test pozitívny, je nevyhnutné navštíviť lekára, výsledok potvrdiť alebo vyvrátiť a začať ihneď s potrebnou liečbou.

Domáci test na kvapavku je určený pre ženy aj pre mužov. U žien sa vyšetruje zo vzorky buniek z krčka maternice, u mužov sa vyšetruje ster z okolia otvoru močovej trubice. Výsledok je známy asi po 30 minútach.

Benefity domácich diagnostických testov

Okamžitá odpoveď - Istota výsledku už po 5 minútach

Cenová dostupnosť  aj v porovnaní s inými spôsobmi (diagnostiky) testovania

Jednoduché použitie

Diskrétnosť a spoľahlivá diagnostika